Galerjo Glywickich Fotografoow Amatoroow

  
Albumy
@
Ostatnio dodane
Ostatnie komentarze
Najpopularniejsze
Top Lista
Ulubione
Szukaj
 
Strona główna > Galerjo Glywckich Fotografoow Amatoroow > rita > Rewolta w łogródku 2009
TYTUŁ  +   -     NAZWA PLIKU  +   -     DATA  +   - 
 
k-P1010008.JPG
odsłon: 385 rita100
k-P1010009.JPG
odsłon: 389 rita100
k-P1010013.JPG
odsłon: 372 rita100
k-P1010019.JPG
odsłon: 412 rita100
k-P1010039.JPG
odsłon: 380 rita100
k-P1010214.JPG
odsłon: 375 rita
k-P1010552.JPG
odsłon: 375 rita
k-P1010560.JPG
odsłon: 358 rita
k-P1010677.JPG
odsłon: 378 rita
k-P1010905.JPG
odsłon: 372 rita
k-P1011546.JPG
27.10.2009 zbiory malin – odsłon: 403 rosnących w pojemnikurita
k-P1011562.JPG
malinki – odsłon: 387 rita
k-P1011566.JPG
malinki – odsłon: 395 rita
k-P1011822.JPG
Chochoły – odsłon: 420 rita
k-P1019135.JPG
Śnieżyczka przebiśnieg – odsłon: 374 Widok ich rozgrzewa serca i rozbudza nadzieję na to, że po kolejnej zimie wróci wiosna i lato pełne kwiatów. Ludzie stęsknieni za kwieciem są niestety dla przebiśniegów dużym zagrożeniem. Zrywane do bukietów dziesiątkowane są w lasach i zaroślach. Zagrożenie z tym związane było powodem objęcia przebiśniegów ochroną prawną.rita100
k-P1019148.JPG
odsłon: 943 komentarzy: 2 rita100
k-P1019151.JPG
przylaszczka – odsłon: 352 To je psiyrszy zwiastun ziosny. Ksitnie tlo po to coby jygo podziwiać. Hej tam pod lasem, pod lasem hej tam, lśni niebzieski ksiatek. To tak jekby niebo na ziemniczke padło. Nie psiankne ksiotki ? Tlo ni zrywajta, łón je pod łochroną. I eszcze woma poziam, co nie wolno jygo przesadzać, nie lelduje tygo. Kści łod ksietnia do maja.
Roślina użytkowana dziś tylko w homeopatii – liście niekiedy jako surogat herbaty. W lecznictwie ludowym stosowano w schorzeniach wątroby, nerek i pęcherza, jednak późniejsze badania nie potwierdziły jej leczniczego działania. Lecz Indianie stosują przylaszczkę do leczenia konwulsji, do celów magicznych, w przypadkach zawrotów głowy i na zniekształcone wykrzywieniem usta i oczy.
rita100
k-P1019152.JPG
odsłon: 777 komentarzy: 2 rita100
k-P1019153.JPG
odsłon: 821 komentarzy: 2 rita100
k-P1019168.JPG
fiołeczki – odsłon: 617 komentarzy: 1 rita100
k-P1019178.JPG
japońska wiśnia ozdobna – odsłon: 594 komentarzy: 1 rita100
k-P1019206.JPG
sasanka – odsłon: 643 Psiankne ksiotki mo. Czy ziyta, co łóna żyje tlo 4-5 lat, a potam nagle znika i już nie wschodzi.komentarzy: 1 rita100
k-P1019270.JPG
Włosy Ziemi – odsłon: 357 rita100
k-P1019284.JPG
Lobelia – odsłon: 955 komentarzy: 2 rita100
k-P1019285.JPG
odsłon: 942 komentarzy: 2 rita100
k-P1019287.JPG
odsłon: 347 rita100
k-P1019292.JPG
Tak to się zaczęło, kiedy braklo miejsca na nowe sadzonki – odsłon: 373 rita100
k-P1019305.JPG
Niestety, trzeba było wyrwac stare bukszpany i nowy ogród rychtować – odsłon: 382 rita100
k-P1019309.JPG
Nie ma bukszpanu, bedzie inny żywopłot – odsłon: 376 taras na żywopłotrita100
k-P1019312.JPG
Zakwitła suknie ślubna – odsłon: 369 czyli czereśnia ozdobna. Jak co roku pięknie zakwita. W lecie obcinam jej czubek, bo by była wysoka, wysoka i może by się złamała, więc tnęrita100
k-P1019319.JPG
Właściwie, to widok jest już inny, te dwa zielone krzewy są wygolone – odsłon: 407 rita100
k-P1019322.JPG
Boczny tarasik – odsłon: 338 rita100
k-P1019323.JPG
Tarasy Inków – odsłon: 347 rita100
k-P1019326.JPG
No, no no z dnia na dzień rośnie – odsłon: 409 rita100
k-P1019327.JPG
Ach, tu już jest troszeczkę inaczej – odsłon: 354 rita100
k-P1019328.JPG
Coś muszę na ta klapę dać. Co ? – odsłon: 392 pomyśle. Krasnoludki wyszły z modyrita100
k-P1019330.JPG
Widok z pod krzaczka – odsłon: 392 ....opodal krzaczka, siedziała.......rita100
k-P1019359.JPG
Lubczyk z pokolenia na pokolenie – odsłon: 398 Od jednego korzenia - jeszcze z czasów mojej prababci.rita100
k-P1019360.JPG
Mróweczki – odsłon: 341 Odgarniam kamień, a tu...... całe gniazdo.....brrrrita100
k-P1019362.JPG
Robota wrze czyli garuje abo się warzy – odsłon: 362 ;)rita100
k-P1019364.JPG
Balkon Inków – odsłon: 391 rita100
k-P1019370.JPG
Król Inków - Fylek Wielki I – odsłon: 402 rita100
k-P1019376.JPG
Chyba tu będzie naturalne oczko wodne – odsłon: 383 Po podlaniu okazało sie, że woda nie spływa jak należy. Trzeba będzie zrobić jakiś spływ Dunajcem .rita100
k-P1019377.JPG
Poidełko dla ptaszka – odsłon: 385 rita100
k-P1019620.JPG
odsłon: 370 rita100
k-P1019623.JPG
odsłon: 377 rita100
k-P1019627.JPG
odsłon: 640 komentarzy: 1 rita100
k-P1019636.JPG
odsłon: 365 rita100
k-P1019641.JPG
odsłon: 357 rita100
k-P1019648.JPG
odsłon: 377 rita100
k-P1019696.JPG
odsłon: 389 rita100
k-P1019700.JPG
odsłon: 371 rita100
k-P1019708.JPG
odsłon: 401 rita100
k-P1019734.JPG
odsłon: 382 rita100
k-P1019735.JPG
odsłon: 404 rita100
k-P1019736.JPG
odsłon: 377 rita100
k-P1019738.JPG
odsłon: 404 rita100
k-P1019745.JPG
odsłon: 384 rita100
k-P1019754.JPG
odsłon: 370 rita100
k-P1019770.JPG
odsłon: 375 rita100
plików: 75 stron: 2 1